خانواده امنیت روانی کودک را تامین می کند

لزوم تجهیز اماکن عمومی به وسایل ایمنی

آموزش ایمن در فضای مجازی به کودکان

چهارشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۸

درآمدهای نجومی اینترنتی پنیر مفت داخل تله است

ایمن خبر_ رکود و مشکلات اقتصادی باعث شده درصد بیکاری بالاتر برود و حتی در بیشتر موارد شاغلان هم به اندازه گذشته درآمد نداشته باشند. در حالی که هزینه های هر روز بیشتر و تامین آن سخت تر می شود. بنابراین هرکس سعی می کند راهی جدید برای کسب درآمد بیشتر بیابد.

اینترنت و فضای مجازی قابلیت های بسیار خوبی در این زمینه دارد و کسب و کارهای موفق زیادی در این بستر فعال شده و به موفقیت رسیده اند. اما حتی در فضای مجازی و با تکیه بر ابزار های روز مانند اینترنت نمی شود ره صد ساله را یک شبه رفت.

شغل های اینترنتی هم گرچه نسبت به خیلی از مشاغل دیگر به سرمایه کمتری نیاز دارد اما یک شبه میلیاردرتان نمی کند.

چندی است که هر گاه به صفحات مجازی سر بزنید شاهد آگهی هایی خواهید بود که به شما وعده می دهند که به راحتی بدون هیچ سرمایه یا تخصصی می توانید در خانه بنشینید و با کار با گوشی یا کامپیوتر خود درآمدهای افسانه ای به دست بیاورید.

بیشتر این آگهی ها هم یک تم مشخص دارند. خانم یا آقایی که تا چند هفته پیش در بدبختی مطلق بوده ،خرج روزانه اش را هم نداشته و زیر بار قرض کمر خم کرده بوده است اما به ناگهان فقط با یک شغل اینترنتی حالا به درآمدهای نجومی و ماهانه ده ها میلیون تومان رسیده است. و از سر خیرخواهی آمده تا راز موفقیت را با شما شریک شود.

هشیار باشید که بسیاری از این تبلیغات تنها یک دام هستند. درآمدهای افسانه ای پنیرهای مفتی است که در تله برایتان گذاشته اند.

اگر قصد شروع یک کار اینترنتی را دارید، ایده بسیار خوبی است. اما پیش از هر اقدامی تحقیقات کامل را انجام دهید و از چندو چون همه چیز سر دربیاورید.

بسیاری از این آگهی ها تنها هدفشان حساب های بانکی شما است. پس تحت هیچ عنوانی اطلاعات کارت های بانکی و اطلاعات شخصی و کارت های هویتی خود را در اختیارشان قرار ندهید. اگر قصد واریز وجهی را دارید مراقب صفحات فیشینگ باشید.

همچنین به خاطر داشته باشید در بسیاری از موارد آنها می توانند از حساب بانکی شما برای جابه جایی و انتقال پول هایی که کلاهبرداری کرده اند استفاده کنند. تا در صورتی که ترفندشان برملا شد شما به جای آنها گرفتار شوید. پس همان طور که مراقب وجوهی که از حسابتان کم می شود هستید در مورد وجوهی که به حسابتان واریز می شود هم حساس باشید.