خانواده امنیت روانی کودک را تامین می کند

لزوم تجهیز اماکن عمومی به وسایل ایمنی

آموزش ایمن در فضای مجازی به کودکان

یکشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پیامک «بخشش 80 درصدی جرایم رانندگی» دام فیشینگ است

ایمن خبر_ به تازگی پیامک هایی با عنوان «بخشش ۸۰درصدی خلافی خودرو» در حال فرستاده شدن است که در واقع خبری جعلی و دامی برای کشیدن کاربران به سایت های فیشینگ است.

به گفته پلیس فتا، در روزهای گذشته برخی از کاربران پیامکی با محتوای «مشترک گرامی خودروی شما مشمول ۸۰درصد بخشش خلافی شده است برای استفاده از تخفیف به آدرس www.jarimeh.com مراجعه کرده و اطلاعات کامل خود را وارد کنید» دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که هیچ نوع بخشودگی در حال حاضر در دستور کار نیست و در واقع این سایت یک صفحه جعلی است و با هدف دستیابی به اطلاعات مالی کاربران، توسط مجرمان سایبری راه اندازی شده است. کاربران پس از مراجعه به این صفحه با تصور استفاده از بخشودگی 80 ئدرصدی جرایم، اطلاعات مالی خود را در اختیار یک صفحه فیشینگ می گذارند و مجرمان پشت این صفحات با سوءاستفاده ازا ین اطلاعات حساب آنها را خالی می کنند.

کارشناسان پلیس فتا توصیه می کنند به هیچ عنوان به لینک‌های که با عناوین مختلف از طریق پیامک‌های ناشناس دریافت می‌شود اعتماد نکرده و بر روی آن کلیک نکنید و برای انجام هرکاری از جمله پرداخت خلافی خودرو حتما به مراکز رسمی مانند پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و اگر قصد دارید پرداخت های خود را با استفاده از اینترنت انجام دهید دقت کنید ابتدا پروتکل‌های امنیتی، آدرس صحیح درگاه بانکی مورد نظر، اطلاعات تماس با ما در سایت و نشان اعتماد الکترونیکی را به طور کامل بررسی کنید و سپس اقدام به وارد کردن اطلاعات بانکی خود کنید. همچنین به محض این که متوجه شدید به هر دلیلی وارد سایت‌های جعلی شده اید بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهید تا از سوءاستفاده های احتمالی پیشگیری کنید.